Badmintonový klub RSC Brno

Vítězství BC RSC A ve finále play off II.ligy JM

Ne 14.4.2019

Naše áčko postoupilo do finále II.ligy proti Premiéře.

Zahajovací zápas nám nevyšel a Milan s Filipem v první čtyřhře prohráli 2:1. V prvním setu měli dva setboly, ale ani jeden neproměnili.  Druhý  set  byl v jejich režii, ale ve třetím,  i  když vedli 9:4, vedení neudrželi a prohráli 21:14. Ve druhé čtyřhře Petr s Martinem po těžkém boji zvítězili 2:1. Čtyřhru žen jsme prohráli a tak stav byl 2:1 pro soupeře. A začaly dvouhry. Kuba zahrál skvěle, udržel nervy na uzdě, zbytečně neútočil, což mívá ve zvyku, a vyhrál 2:0. Elišce se také dařilo a přinesla další bod.  V první dvouhře se s bodem počítalo a Petr s přehledem vyhrál. Stav utkání byl 4:2 pro nás. Škoda první čtyřhry, mohlo být o utkání rozhodnuto.  Martin ve třetí dvouhře bojoval,  hrál  vyrovnaně, ale štěstí se v závěru prvního setu k němu obrátilo zády a prohrál 24:22. V druhém setu se mu už nedařilo  a soupeř upravil celkové skóre na 4:3. V závěrečném mixu se Elišce a Kubovi v prvním setu nedaří a prohrávají. Druhý set je jiný, naši hrají velmi dobře, bojují o každý míč, je jasné, že bude rozhodovat koncovka. Bohužel za stavu 19:18 pro soupeře dává Eliška nalitý míč do sítě a soupeř rychle zápas ukončuje.

Stav 4:4 a jde se do nástavbového zápasu. My škrtáme první a nezbývá nám než škrtnout ženskou dvouhru. Soupeř škrtá mix, asi se bojí Petra, i když by Petr hrál s Erikou nebo Marcelou. Nakonec se tedy hraje dvouhra mužů. Za  nás  padá volba  na  kapitána Milana, soupeř staví hráče z mixu. Malinko je to pro nás výhoda, Milan má za sebou jen čtyřhru, kdežto soupeř čtyřhru a právě skončený mix. Začátek zápasu Milanovi nevychází  a  prohrává 8:4.  Ale Milan je srdcař, postupně hru vyrovnává a v závěru za obrovského povzbuzování vítězí 25:23. Ve druhém setu se Milanovi  nedaří  a prohrává 21:14. Jde se do posledního rozhodujícího setu. Milan má skvělý vstup a vedení 6:1. Na soupeře, jakoby dolehla únava z předchozích zápasů. Milan za hlasité podpory hráčů a fanoušků stále drží náskok a bod po bodu směřuje k závěru utkání. Stav 20:16 a poslední Milanova smeč končí v hřišti soupeře. Milan vítězí a jako kapitán přidává ten poslední a nejdůležitější bod.

Vítězíme nad Preniérou 5:4 a postup do kvalifikace o I.ligu je doma.